CENTRUM ZASOBÓW DYDAKTYCZNYCH JĘZYKA ANGIELSKIEGO w KRAKOWIE
  Welcome to: CENTRUM ZASOBÓW DYDAKTYCZNYCH JĘZYKA ANGIELSKIEGO w KRAKOWIE [Guest] Strona GłównaArtykułyDownloadForumLinkiKategorie Newsów
Lipiec 29 2021 03:22:05  
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 40
Najnowszy Użytkownik: Krysia
 Witamy
Witamy na stronie Young Learners Resource Center w Krakowie

Serdecznie zapraszamy nauczycieli języka angielskiego! Tu można zrealizować fantastyczne pomysły zajęć, dzięki ciekawym i różnorodnym zbiorom gromadzonym w Centrum.

Centrum znajduje się w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 (Szkoła Podstawowa nr 10 i Gimnazjum nr 6) w Krakowie przy ul. ks. Fr.Blachnickiego 1. Wypożyczenia zbiorów odbywają się: we wtorki, środy i czwartki w g. 9.00 - 14.00 oraz w piątki od 10.00-13.00

kontakt telefoniczny: 12 421 02 36 (w godzinach pracy Centrum)

kontakt mailowy: ylrc.krakow@gmail.com

 Konferencja "CLASSROOOM MANAGEMENT – HOW TO BE MORE EFFECTIVE"Submit News Submit Article Visit our Forum 

Szanowni Państwo

Nauczyciele Języka Angielskiego

 

Pragnę serdecznie zaprosić na warsztaty metodyczne dla nauczycieli szkół podstawowych pt. „CLASSROOOM MANAGEMENT – HOW TO BE MORE EFFECTIVE, które odbędą się dnia 11 lutego (środa) w Centrum Zasobów Języka Angielskiego (Young Learners Resource Center), ul. Blachnickiego 1, Kraków. Rozpoczęcie warsztatów: 15.00, czas trwania: 3 h lekcyjne. Celem warsztatów jest zwrócenie uwagi na stosowanie przez nauczycieli efektywnych metod zarządzania klasą i udzielenie praktycznych porad jak wykorzystywac CM podczas zajęć.

Prowadzenie: mgr Anna Kocur, absolwentka Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych oraz Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, ukończyła kurs „Teaching English to Young Learners” na Uniwersytecie Maryland, Baltimore County, USA; uczy w szkole podstawowej oraz prywatnej szkole językowej na różnych poziomach; współpracuje z YLRC w Krakowie.

W programie: Seating arrangement, student groupings, interaction patterns, organising tasks, learner activation, a well-paced lesson, TL or L1, routine, discipline, practical hints

Osoby zainteresowane proszę o przesyłanie zgłoszeń (imię/nazwisko, szkoła, telefon kontaktowy) drogą mailową na adres ylrc.krakow@gmail.com do 9 lutego. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie o udziale w warsztatach.

Serdecznie zapraszamy!

           YLRC w Krakowie

 Jesteśmy na Facebooku!Submit News Submit Article Visit our Forum 

Zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebooku!

Na stronie mozna poogladac zdjecia Centrum i fotorelacje z minionych wydarzeń oraz dowiedzieć się jakie mamy plany!

tryb dostępu: https://www.facebook.com/pages/Young-Learners-Resource-Center-Krak%C3%B3w/1494870447393317

 Życzenia NoworoczneSubmit News Submit Article Visit our Forum 

Wszystkim Użytkownikom i Sumpatykom YLRC w Krakowie życzymy Szczęśliwego Nowego 2015 Roku.

 Wakacje!Submit News Submit Article Visit our Forum 
Wakacje tuż, tuz, więc wszystkim uczniom, nauczycielom i współpracownikom Young Learners Resource Center w Krakowie życzymy z tej okazji udanego wypoczynku.
Zapraszamy ponownie już od początku września.
Pracownicy Centrum
 Children's DaySubmit News Submit Article Visit our Forum 
W naszym Centrum odbędzie się impreza z okazji Dnia Dziecka z udziałem Pani Wiceprezydent Miasta Krakowa oraz Konsula USA w Krakowie. W trakcie imprezy dzieci zaprezentują przedstawienie "Hide and Seek", wykonają zabawne piosenki i wierszyki. Pan Konsul przeczyta dzieciom, jak co rok, krótką książeczkę w języku angielskim.
 Lekcje w CentrumSubmit News Submit Article Visit our Forum 
Zachęcamy nauczycieli do odwiedzania naszego Centrum z uczniami, w ramach lekcji języka angielskiego i godzin "karcianych". Obecnie z tej formy pracy korzysta kilka szkół krakowskich. Przypominamy, że z zasobów YLRC mogą korzystać wszystkie szkoły małopolskie - uczniowie i nauczyciele. Centrum wzbogaca się wciąż o nowe materiały - książki, w tym podręczniki, matryce i in.
Zapraszamy!
 WorkshopSubmit News Submit Article Visit our Forum 
Young Learners Resource Center w Krakowie organizuje zajęcia dla nauczycieli języka angielskiego:
Workshop – Reading & Telling Stories,
których celem jest popularyzacja różnych form pracy z uczniem na lekcjach języka angielskiego. Zajęcia (lekcja pokazowa prowadzona przez nauczycielkę języka angielskiego z ZSO nr 1, omówienie) odbędą się we wtorek 24 kwietnia br. o g. 15.00 w naszym Centrum.
Zapraszamy!
Zgłoszenia - na adres mailowy Centrum lub telefonicznie
 Webinar Series 5Submit News Submit Article Visit our Forum 
W dniach 18 I - 14 III 2012 odbyły się w naszym Centrum warsztaty wirtualne dla nauczycieli języka angielskiego - szkolenie za pośrednictwem Internetu przez specjalistów ds. metodyki nauczania z USA. Informacja o warsztatach została przekazana wszystkim nauczycielom mailowo i przez doradcę metodycznego ds. j. angielskiego.
W warsztatach wzięło udział łącznie 12 nauczycielek.
Za udział w co najmniej 3 zajęciach uczestniczki otrzymają certyfikaty.
 Propozycja dla nauczycieli szkół ponadgimnazjalnychSubmit News Submit Article Visit our Forum 
Ambasada USA zaprasza nauczycieli szkół średnich do udziału w programie:
Teaching Excellence and Achievement Program
Prosimy o nadsyłanie aplikacji wyłącznie na adres e-mailowy: bielamd@state.gov do 1 marca 2012!
Listy rekomendacyjne z podpisem dyrektora prosimy o przesyłanie w formie zeskanowanego dokumentu dołączonego do e-maila.

******************************
Program Teaching Excellence and Achievement, to sześciotygodniowe szkolenie w USA dla nauczycieli szkół średnich (ponadgimnazjnalnych), którego głównym zadaniem będzie poszerzenie wiedzy w danej dziedzinie i udoskonalenie umiejętności nauczania oraz pogłębienie wiedzy o Stanach Zjednoczonych. Nauczyciele będą mogli uczestniczyć w seminariach dotyczących metodyki nauczania, kształtowania programu, planowania lekcji oraz samych technik nauczania. Uczestnicy będą ściśle współpracować z kadrą uniwersytecką, nauczycielami szkół średnich oraz wezmą udział w zajęciach szkolnych.

Wszystkie koszty związane z udziałem w programie są pokryte przez Biuro Edukacji i Kultury Departamentu Stanu, w tym koszty egzaminu znajomości języka angielskiego TOEFL, wizy amerykańskiej, przelotów, noclegów, wyżywienia, ubezpieczenia, transportu lokalnego, przyjazdu na sesje informacyjną do ambasady, oraz materiałów edukacyjnych.

Uczestnikami programu mogą być wyłącznie nauczyciele szkół licealnych/średnich, którzy uczą takich przedmiotów jak wiedza o społeczeństwie, matematyka, fizyka, biologia, geografia, historia i język angielski.

Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie kwestionariusza i odesłanie wyłącznie na adres emailowy bielamd@state.gov do 1 marca 2012.
Dodatkowo prosimy o dołączenie listu rekomendacyjnego wraz ze zgodą dyrektora szkoły na udział w programie (formularz w załączniku).

W oparciu o nadesłane kwestionariusze komisja w ambasadzie dokona wyboru kandydatów i zaprosi ich na indywidualne spotkania i rozmowę w maju lub czerwcu 2012.

WSZYSTKIE ZAINTERESOWANE OSOBY PROSZĘ O KONTAKT Z NASZYM CENTRUM (KWESTIONARIUSZE DO WYPEŁNIENIA BĘDĄ PRZESYŁANE DROGĄ MAILOWĄ)

 Warsztaty dla nauczycieli szkół średnich (informacja z 5 I 2012)Submit News Submit Article Visit our Forum 
Uprzejmie informuję o możliwości szkolenia w Stanach Zjednoczonych dla nauczycieli szkól średnich uczących historii, wiedzy o społeczeństwie, języka polskiego, angielskiego oraz innych przedmiotów, w trakcie których prowadzone są zajęcia i programy dotyczące Holokaustu i tolerancji.
Osoby zainteresowane proszę o kontakt z naszym Centrum.

 Warsztaty dla nauczycieli j. angielskiego - 7 XII br.Submit News Submit Article Visit our Forum 
Wydział Edukacji
Stanowisko ds. Metodyki Nauczania
30-103 Kraków, ul. Stachowicza 18

EK-12.0717-13/1/07 MP Kraków, 3 listopada 2011 roku


Szanowni Państwo
Nauczyciele Języka Angielskiego

Doradca metodyczny nauczania języka angielskiego zaprasza na warsztaty metodyczne poświęcone metodom aktywizującym, które odbędą się dnia 7 grudnia (środa) w Centrum Zasobów Języka Angielskiego, ul. Blachnickiego 1, Kraków. Rozpoczęcie warsztatów godz. 15.00, czas trwania 4 godziny lekcyjne.
Warsztaty poprowadzi Pani mgr Halina Tyliba – nauczyciel-praktyk, posiada kwalifikacje do pracy edukatorskiej w zakresie metodyki nauczania języka angielskiego - nauczanie wczesnoszkolne; ekspert wchodzący w skład komisji egzaminacyjnych i kwalifikacyjnych dla nauczycieli ubiegających się o awans na stopień zawodowy; autorka poradników dla nauczycieli i rodziców; współpracownik Programu INSETT, CODN oraz MCDN.
W programie: główne metody aktywizujące, opis i charakterystyka; kompetencje, które rozwijają; przykłady praktycznego zastosowania oraz sposoby oceniania uczniów pracujących aktywnie.
Osoby zainteresowane proszę o przesyłanie zgłoszeń (imię/nazwisko, adres/mail/telefon kontaktowy, szkoła/adres/telefon/mail) drogą mailową na adres mplaneta@v-lo.krakow.pl do 5 grudnia. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc decyduje kolejność zgłoszeń. Każdy uczestnik spotkania otrzyma certyfikat uczestnictwa.


Serdecznie zapraszam,


Magdalena Płaneta
Doradca Metodyczny Nauczania Języka Angielskieg
Strona 1 z 2 1 2 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

EwciaP
16/06/2014 15:16
Czy mogę przyjść z uczniami na lekcję kulturową o Ameryce 26.06 ok. g 11.00-12.30?

Marta Szymura
14/02/2012 18:57
Dowiedziałam się, że jutro (15 lutego) o 19:00 macie Państwo zajęcia typu webinars. Czy można się jeszcze do nich dołączyć?

   Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Comstock by:
129823 Unikalnych wizyt   

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu